Twoje zdrowie jest w tej chwili najważniejsze!
Dopiero w wyniku takich przykrych zdarzeń tak naprawdę docenimy, czym jest nasze zdrowie. Jak możemy zadbać o nie jeszcze bardziej?
Po pierwsze naprawdę siedźmy w domach, wychodźmy tylko wtedy jak już naprawdę musimy. Zarazić możemy się dosłownie wszędzie. Dlatego zdecydowanie #zostajewdomu.
Dzisiaj chciałabym Wam nieco przybliżyć zdrowotne właściwości herbaty z konopi, bo dostałam sporo maili, że nie do końca wierzycie w takie oleje, więc może w ziółka uwierzycie? W końcu od pokoleń są z nami, nasze prababcie, babcie i mamy znają tyle różnych ziół na wszelakie dolegliwości.
Na początek pozwolę sobie napisać jakie właściwości ma konopia siewna:
- to dobre źródło wysoko przyswajalnego białka
- to idealne źródło błonnika, który wspiera nasz układ trawienny (przy aktualnej kwarantannie prawdziwy skarb)
- to źródło witaminy B i E, które odpowiedzialne są miedzy innymi za prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu
- stymuluje układy naszego ciała dążąc do ich równowagi, funkcjonowania w normie
- obniża cholesterol, więc dla takiego łasucha jak ja to super wiadomość
Moja opina nie jest po dwóch dniach stosowania, bo po tylu dniach to ja mogę stwierdzić, czy mi smakuje, a nie, czy faktycznie działa. Przede wszystkim zauważyłam sporą różnicę jeśli chodzi o mój układ mięśniowy. Piję bardzo dużo kawy i skurczę to praktycznie była moja codzienność. Kiedy jedną kawę zastąpiłam filiżanką herbaty z konopi zauważyłam zadowalające efekty,
Dodatkowo na pewno lepiej sypiam, mój organizm o wiele lepiej i szybciej się regeneruję. Nie wiem, czy to też nie efekt uboczny, ale moja cera jest bardziej odżywiona, mam zdecydowanie mniej widoczne wory pod oczami, a sama skóra wydaję się być lepiej napięta.
Próbowałam zarówno naparów z młodych liści jak i kwiatów. Bardzo polubiłam połączenie liści konopi razem z mięta. To już taki mój popołudniowy rytuał.
I wiecie co? Spokój ducha to nic innego jak droga do dobrego, długiego życia.
Herbatki pochodzą z najlepszego sklepu internetowego Domkonopi.pl oferującego nie tylko herbatę, a nawet pyszne ciastka, czy sól do kąpieli.
Szczerze liczę, że zachęciłam Was do zafundowania sobie tej chwili przyjemności, bo w kolejnym wpisie dokładnie wytłumaczę jak zaparzyć dobrą herbatę z konopi.
Pozdrawiam Milka
Ja nie mam do tego, jak na razie żadnego stosunku. Nigdy nie zastanawiałam się nad ich działaniem. W tej chwili moim głównym i prawie jedynym napojem jest niegazowana woda. Być może kiedyś spróbuję i ziółek, na chwile obecną- nie potrzebuje:-))
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
Zapraszam do mnie
Wolę palić jak mam wybierać i nie akurat liście. Choć zakupuję je dla znajomej babci właśnie w celach parzenia sobie herbaty. Sam jednak nie przepadam za smakiem jej. To jest dość specyficzny smak i aromat
OdpowiedzUsuńLubię pić ziołowe herbaty, jednak z konopi jeszcze nie próbowałam. Chyba pora się z nią zapoznać, bo potrzeba mi równowagi
OdpowiedzUsuńUwielbiam pić rożne napary dlatego też czuję się skuszona. Nie piłam jeszcze naparu z konopi. Jestem zainteresowana.
OdpowiedzUsuńNie mam przekonania co do spożywania takich naparów. Ale bardzo lubię pić herbaty ziołowe.
OdpowiedzUsuńJa właśnie myślałam o jakimś wspomaganiu ciała naparami czy herbatkami ziołowymi, tylko nigdy nie wiedziałam za jakie się zabrać. O konopiach siewnych nawet nie myślałam, a teraz wiem, że mi ich właśnie brakowało.
OdpowiedzUsuńZ ziół to najbardziej lubię rumianek i miętę. Ponoć konopie mają bardzo specyficzny smak. Trzeba kiedyś spróbować.
OdpowiedzUsuńJako osoba silnie związana z natura, ziololecznictwem, olejkami itd. Mogę od razu powiedzieć, że wszytko zależy od osoby. Jeśli ktoś nie chce uwierzyć,to nawet jeśli antybiotyk by działał on nie zauważy poprawy.
OdpowiedzUsuńNiestety taka jest prawda. Nie da się przekonać ludzi do wszystkiego, można tylko polecić i mieć nadzieję, że sprawdzą sami.
Co tyczy się mnie, z miłą chęcią przetestuję tą herbatkę.
Herbata z konopi bardzo ciekawie musi smakować. Mnie już zachecilas do kupna.
OdpowiedzUsuńKonopie mają wiele pozytywnych właściwości, jednak dopiero od niedawna są one wykorzystywane w diecie, czy w kosmetyce.
OdpowiedzUsuń